Dünya Turizm Örgütü Uluslararası Seyahat Verilerini Açıkladı

Tarih : 07.11.2012 Çarşamba Saat : 18:00|Çıktı al

4 / 5 (1 Kişi)
Dünya Turizm Örgütü Uluslararası Seyahat Verilerini Açıkladı

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), İlk 8 ayda 705 milyon kişi uluslararası seyahat gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu makale 1.181 kez okunmuştur

Merkezi Madrid'te bulunan Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) açıkladığı "Dünya Turizm Barometresi"ne göre, bu yılın ilk sekiz aylık döneminde dünya turisti sayısı yüzde 4 oranında arttı. Böylece 2011 yılının aynı döneminde uluslararası seyahate çıkan kişi sayısı 677 milyon'dan 705 milyon'a yükselmiş oldu.
 

UNWTO'nin verilerine göre, 2012'nin ilk beş aylık döneminde yaşanan ortalama yüzde 5'lik büyüme, Haziran (+2.7%) ve Temmuz'da (+1.4%) yavaşlasa da, Ağustos ayında yaşanan yüzde 4'lük büyüme ile yeniden toparlandı.
 

UNWTO, yıl sonunda uluslararası turizm hareketinde yüzde 3-4 aralığında bir büyüme beklerken, 2013 için beklenti yüzde 2-4 aralığında.
 

2012 yılının sekiz aylık döneminde yaşanan büyümedesürükleyici rolü yükselen ekonomiler üstlendi. Asya Pasifik ve Afrika yükselişte öncü rolü alırken, bu bölgeleri Amerika kıtası ve Avrupa izledi. "Dünya Turizm Barometresi"ne göre Ortadoğu'da toparlanma eğilimi yaşanırken Mısır'daki hızlı büyüme dikkat çekici bulundu.
 

Avrupa'da ekonomi geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 3 büyüme gösterirken Güney Doğu Asya ve Güney Asya'da bu oran yüzde 8, Asya Pasifik'te ise yüzde 7 olarak gerçekleşti.

Kaynak: turizmdebusabah.com
 

Kullanıcı yorumları

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
İlgili Foto Galeriler
İlgili Video Galeriler

Bu Makaleler de İlginizi Çekebilir

Turizm Raporları ana sayfa