Müslüman Turistlerin En Çok Ziyaret Ettiği İkinci Ülke Türkiye

Tarih : 10.08.2012 Cuma Saat : 13:00|Çıktı al

4 / 5 (1 Kişi)
Müslüman Turistlerin En Çok Ziyaret Ettiği İkinci Ülke Türkiye

Türkiye 2011 yılında Müslüman turistler tarafından en çok ziyaret edilen ülkeler arasında Malezya`nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Bu makale 599 kez okunmuştur

``Küresel Müslüman Hayat Tarzı Turizm Pazarı: Tüketici İhtiyaçları ve Görünüm`` başlıklı araştırmaya göre, Türkiye geçen yıl Malezya`nın ardından Müslüman turistlerin en çok ziyaret ettiği ikinci ülke oldu.

Araştırma, merkezi New York`ta bulunan, Müslüman ülke pazarlarına odaklı pazar araştırması ve danışmanlık firması DinarStandard ile merkezi Singapur`da bulunan helal-dostu Turizm pazarı firmalarından Crescentrating tarafından 14 ülkede gerçekleştirildi.


Müslüman turistlerin 2011`de 126,1 milyar dolar harcadığı belirtilen araştırmaya göre, bu rakam, Müslüman turizm pazarının global turizm pazarı içerisindeki payının yüzde 12,3`e denk geldiğini gösteriyor.


Küresel turizm pazarı halen yıllık ortalama yüzde 3,8 büyürken, küresel İslami turizm pazarı yüzde 4,8 büyüme kaydetti. Müslüman turistler pazarının büyüme hızının, 2020 yılına kadar devam eden sürede küresel turizm pazarının büyüme hızından daha yüksek olacağı öngörülüyor.


Müslüman turizm pazarı, Çin`li turistlerin yıllık harcamasının iki katı


Araştırmaya göre, 126,1 milyar dolarlık Müslüman turizm pazarı, Alman turistlerin yıllık yurt dışı harcamasından daha büyük. Ayrıca, Çin`li turistlerin yıllık harcamasının iki katına denk düşüyor.

Kaynak: istanbulajansi.com

Kullanıcı yorumları

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
İlgili Foto Galeriler
İlgili Video Galeriler

Bu Makaleler de İlginizi Çekebilir

Turizm ana sayfa