Bu Dünyada, Cenneti Yaşamak İçin La Mamounia'ya

Tarih : 01.06.2012 Cuma Saat : 10:08|Çıktı al

5 / 5 (1 Kişi)
Bu Dünyada, Cenneti Yaşamak İçin La Mamouniaya

Hikayesi 18. yüzyıla kadar uzanan, hafızalardan silinmeyen filmlere, unutulmayan şarkılara, dünyaca ünlü ressam ve sanatçılara ilham olan, dünyanın en egzotik otellerinden La Mamounia, konuklarına rüyalara öykünen bir deneyim vaad ediyor.

Bu makale 1.213 kez okunmuştur

Kuruluşundan bu yana geleneksel Fas mimarisiyle Art Deco tarzını birleştiren gerçek bir tarihi eser olan Hotel La Mamounia, imparatorluk şehrinin kalbinde, 69.000 m2'lik bir alanda, muhteşem bahçeleri, hayat tarzını ve yemek sanatını birleştiren Fransız, İtalyan ve Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerinin sunulduğu restoranları, farklı büyüklüklerdeki özel suitleri ve 2500 metrekarelik SPA merkeziyle konuklarını keşiflerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.
 30’lu yılların sonlarına kadar sadece 50 odası olan Fas'ın bu efsanevi sarayı, 2009 yılında gerçek Fas stili ve ortamıyla yeni teknolojiyi birleştirerek uluslararası alanda takdir gören tasarımcı Jacques Garcia tarafından yeniden dizayn edilir. 210 odası ile yeniden konuklarına “merhaba” diyen La Mamounia, yıllar boyunca dünyanın dört köşesinden ziyaretçileri ağırlar.
 Winston Churchill’in tablolarına konu olan, Franklin D.Roosevelt'in “dünyanın en güzel noktası” olarak tanımladığı, Salma Hayek, Orlando Bloom, Eva Mendes, Miranda Kerr, Jeniffer Aniston, Gywneth Paltrow ve Juliette Binoche gibi dünya starlarının vazgeçemediği La Mamounia, efsanesini yaşatmaya devam ediyor.

kaynak: turizmaktuel.com

Kullanıcı yorumları

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
İlgili Foto Galeriler
İlgili Video Galeriler

Bu Makaleler de İlginizi Çekebilir

Gezgin ana sayfa